December 18, 2014

American Legion tournament scores (7/18)

A-4 at Papillion

Thursday’s games

Omaha Bryan vs. Millard Sox Black, 5 p.m.

Omaha South vs. Millard South Gold, 8 p.m.

 

A5 at Sherman Field

Wednesday’s results

Union Bank 15, Dinsdale Auto 5

Pinnacle Bank 3, JC Brager 1

Anderson Ford 12, U-Stop 3

Judds Brothers 8, Sampson Construction 5

 

Thursday’s games

Game 5: Dinsdale Auto vs. JC Brager, 10:30 a.m.

Game 6: U-Stop vs. Sampson Construction, 1:30 p.m.

Game 7: Union Bank vs. Pinnacle Bank, 4:30 p.m.

Game 8: Anderson Ford vs. Judds Brothers, 7:30 p.m.

 

B-3 at Mount Michael

Thursday’s games

Omaha Roncalli vs. Blair, 5:30 p.m.

Bennington vs. Fort Calhoun, 8 p.m.

 

B-5 at Central City

Thursday’s games

Albion vs. Valentine, 5 p.m.

Central City vs. Pierce, 7:30 p.m.

 

C-1 at Neligh

Thursday’s games

Gordon vs. Creighton, 2 p.m.

Atkinson vs. Burwell, 5 p.m.

Crofton vs. Neligh, 8 p.m.

 

C-4 at Tri County

Thursday’s games

Dwight vs. Wymore, 5 p.m.

Tri County vs. Valparaiso 2, 8 p.m.

 

C-5 at Daykin

Thursday’s games

Geneva vs. Tecumseh, 3 p.m.

Utica-Beaver Crossing vs. Hebron, 5:30 p.m.

Meridian vs. Davenport-Edgar, 8 p.m.

 

JUNIORS

A-1 at Millard South

Thursday’s games

Papillion-La Vista vs. Bellevue West, 5:30 p.m.

Omaha Bryan vs. Omaha Gross, 8 p.m.

 

A-2 at Millard North

Thursday’s games

Papillion-LV South vs. Omaha Central, 5:30 p.m.

Millard Sox vs. Creighton Prep, 8 p.m.

 

A-3 at Elkhorn

Thursday’s games

Omaha North vs. Elkhorn, 5 p.m.

Elkhorn South vs. Omaha Burke, 8 p.m.

 

A-4 at Omaha

Thursday’s games

Bellevue East vs. Ralston, 5:30 p.m.

Omaha South vs. Millard West, 8 p.m.

 

A-5 at Den Hartog Field

Wednesday’s results

Play-It-Again Sports 8, Vermeer 6 (eliminated)

Carpetland 9, Ayars & Ayars 2

Sandhills Publishing 1, John Baylor Test Prep 0

 

Thursday’s games

At Den Hartog

Ayars & Ayars vs. Play It Again Sports, 5 pm

Stonebrook Roofing vs. John Baylor Test Prep, 7:30 pm

 

A-6 at Norfolk

Thursday’s games

South Sioux City vs. Columbus Red, 2:30 p.m.

Fremont vs. Grand Island Wells Fargo, 5:30 p.m.

Grand Island 5 Points vs. Norfolk, 8:30 p.m.

 

B2 at Plattsmouth

Championship: Gretna 7, Nebraska City 2

 

B3 at Bennington

Omaha Roncalli 13, Lincoln Lutheran 4

Championship: Lincoln Lutheran 10, Omaha Roncalli 5

 

B5 at Albion

Championship: Aurora 5, Albion 4

 

B7 at Alliance

Gering 12, Sidney 2

Championship: Sidney 2, Gering 1, 8 inn.

 

C1 at Creighton

Championship:Creighton 7, Crofton 4

 

C2 at Pender

Championship: WPBS vs. Pender (score not available)

 

C3 at West Point

Louisville 4, Dodge 2

Championship: Dodge 9, Louisville 5

 

C4 at Wilber

Championship: Malcolm 6, Nehawka 1

 

C6 at St. Paul

Championship:PWGS 5, TBS 0